Dantų skausmas
Dantų skausmas
Dirbant odontologijos klinikoje kasdieną sulaukiame pacientų skambučių dėl danties skausmo, dantenų paburkimo ar dantų jautrumo. Svarbiausia pagalbos į odontologą kreiptis iš karto pajutus nemalonius pojūčius burnoje. Žinoma, nėra net kalbos, kad idealiausia, kuomet žmogus profilaktiškai lankydamasis pas jį gydantį gydytoją odontologą, išvengia „netikėtų“ danties skausmų. Profilaktika yra veiksmingiausia priemonė užkertanti kelią ne tik agresyviam dantų skausmui, danties netekimui bet ir didelėms piniginėms išlaidoms dantų gydymui. Dantų gydymo kaina auga tolygiai burnos ertmės būklei prastėjant, mažėjant dantų kiekiui, tirpstant žandikaulių kaulams.
Pirmieji simptomai, signalizuojantys, kad jums reikia kreiptis į gydytoją odontologą yra danties jautrumas saldžiam maistui, šaltam vandeniui. Taip apie save dažniausia įspėja paviršinis ėduonis arba danties kariesas. Nereikėtų laukti, kol prireiks vaistų nuo skausmo, bet iškart registruotis pas gydytoją. Kariesui vis giliau pažeidžiant danties audinius (artėjant prie danties nervo) mažėja tikimybė, kad pavyks išsaugoti „gyvą“ dantį. Gydytoja odontologė D. Baltrušaitienė turėdama trisdešimt metų patirtį naudoja pažangiausias odontologines medžiagas, kurių dėka net labai giliai pažeistus pacientų dantis stengiasi išsaugoti „ gyvus“, jeigu dar įmanoma išvengti endodontinio gydymo. Pašalinus pažeistus danties audinius dedamos specialios medžiagas, kurių dėka išlieka tikimybė atstatyti pažeistus audinius.
Audinių pažeidimui didėjant danties skausmą iššaukia temperatūrų svyravimas – karštis ar šaltis, bet skausmas būna trumpalaikis. Delsiant gydyti dantį, pažeidžiamas danties nervas, kas pasireiškia pastoviu ūmiu danties skausmu, plintančiu į visą žandikaulį ( ausį, galvą ), ir savaime nepraeinančiu. Skausmas dažniausiai ima kamuoti prieš miegą ar pabudus ryte. Tai vadinama danties nervo uždegimu. Tai yra dažniausias atvejis, kada pacientai kreipiasi į mūsų klinikos odontologus skaudant dančiui. Deja, esant labai giliam audinių pažeidimui ir nervo uždegimui taikomas endodontinis (danties šaknies kanalų) gydymas.
Taip pat yra atvejų, kuomet pacientai iškenčia danties nervo uždegimo skausmus ir kreipiasi į gydytoją odontologą, kuomet jaučiamas danties maudimas, dantis tampa skausmingas sukandus, tartum pakeltas. Tai reiškia, kad danties nervas “ numiršta“, tačiau vystosi taip vadinama nervo nekrozė, vyksta uždegimo procesas danties šaknies viršūnės srityje. Situacija yra dar blogesnė nei danties nervo uždegimo atveju, nes pažeidžiami ir aplink dantį esantys audiniai. Ties tokiu dantimi pereinamoji raukšlė patinsta, gali pakilti asmens kūno temperatūra. Negalima delsti, nes priklausomai nuo paciento organizmo silpnumo ir kitų nenumatomų veiksnių, netaikant skubaus odontologinio gydymo pasekmės gali būti labai skaudžios – pradedant danties netekimu ir baigiant odontologiniu sepsiu (sepsis – tai infekcijos sukeltas organizmo sisteminis uždegiminis atsakas“).
Nerizikuokite savo sveikata ir nedelsiant kreipkitės į „Processus“ odontologijos gydytojus, jei jūs:
- Jaučiate danties skausmą valgant saldžiai;
- Dantis reaguoja į karščio ar šalčio dirgiklius.
- Dantį skauda naktį, danties skausmas nepraeina savaime – reikia išgerti nuskausminamųjų.
- Jaučiate dantenų patinimą, dantis jautrus liesti – uždegimas plinta į audinius aplink dantį, gali formuotis pūlinys.
- Jaučiate, kad susiformavo pūlinys burnos ertmės vietoje, kur anksčiau buvo skaudamas dantis.