Apie dantų valymą

Dantų valymas

Ko gero, nė vienas negalėtume paneigti, kad dantų valymas, kaip ir viso kūno priežiūra – labai svarbu. Dantų valymas skirstomas į asmens kasdieninę dantų priežiūrą ir burnos ertmės higienisto atliekamą procedūrą dantų  klinikoje. Kasdien valydamas dantis, žmogus nuvalo ant jų nusėdusią didžiąją minkštų apnašų dalį, tačiau ilgainiui, iš šio minkšto apnašo susiformuoja kieti dantų akmenys (konkrementai), kurių paprastomis priemonėmis – šepetėliu, pasta ar skalavimo priemonėmis pašalinti nepavyksta. Dėl pastarosios priežasties, būtina lankytis  dantų klinikoje profesionaliam dantų valymui. Šios procedūros metu yra nuvalomi akmenys, esantys ant dantų ir po dantenomis. Vėliau seka poliravimo smėliasrove naudojant sodą ir poliravimo pastą, procedūra. Dėka jos dantų paviršiai tampa slidūs ir ant jų sunkiau prikimba  nuo maisto likučių  atsiradęs minkštas apnašas.

Apsilankymų dažnį lemia ne tik  genetiškai paveldėti faktoriai (vieniems labiau linkę kauptis  nei kitiems), bet ir individualūs kasdienės asmens burnos ertmės priežiūros įpročiai. Nors ankstyvoje vaikystėje pirmųjų burnos higienos principų mus išmoko tėvai, deja, ne visada jie būna teisingi ir pakankami. Tai yra dar viena priežasčių, dėl kurios patarina lankytis pas profesionalų burnos ertmės higienistą. Šis, atlikęs profesionalų burnos ertmės valymą, jums rekomenduos  reikalingas naudoti higienos priemones ir pamokys kaip teisingai valyti dantis. Burnos ertmės sveikatai palaikyti, turime naudoti mums tinkamas priemones. Juk mes naudojame gydytojo paskirtus, o ne pačių pasirinktus vaistus ar procedūras.

Kitavertus, daugelis mūsų vis dar naudoja nepakankamai burnos ertmės priežiūrai reikalingų priemonių. Pagrindinės: dantų pasta ir šepetėlis, na dar retkarčiais burnos ertmės skalavimo skysčiai. Vis dėlto, daugeliui žmonių, norint pasiekti geriausių rezultatų valant dantis namuose, išsaugoti jų sveikatą, būtina, kasdien naudoti dar ir dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlius. Tik naudodami tinkamas priemones, valydami juos taisyklingai ir neužmiršdami atlikti profesionalų dantų valymą, galėsime ilgai džiaugtis sveikais dantimis.