Protezavimas

Dantų protezavimas

„Processus“ dantų klinikoje  yra atliekamos  protezavimo paslaugos: protezavimas metalo keramikos, cirkonio  karūnėlėmis ant esamų dantų ar protezavimas karūnėlėmis ant implantų, protezavimas išimamais dantų protezais (plokštelėmis), estetinis protezavimas (laminatėmis.) Protezavimo būdas yra parenkamas priklausomai nuo skirtingos kiekvieno paciento situacijos ir poreikių.

Protezavimas ant dantų ir protezavimas ant implantų

Šie dantų protezavimo metodai  taikomi tuomet, kai pacientui reikia atkurti nuskilusį, nusidėvėjusį ar dėl kitų priežasčių savo funkcijų neatliekantį dantį, kai  jo nebegalima atstatyti naudojant plombinę medžiagą, sutvirtinti  stiklo ar anglies pluošto kaiščiu, užklotu. Tuomet, danties kanalai kruopščiai sugydomi endodontiškai, o dantis nušlifuojamas ir  ant jo – laboratorijos technikai suformuojama spalva, forma ar dydžiu natūraliam dančiui identiška danties karūnėlė. Tais atvejais, kada pacientas yra netekęs viso danties, gali būti taikomas  dantų protezavimas tiltais – analogiškai endodontiškai sugydomi ir nušlifuojami aplink ertmę esantys dantys ir tuomet jie tampa atrama atstatant prarastąjį.

Vis gi, visiškai sveikų dantų šlifavimą siekiant atstatyti vieną ar kelis prarastus dantis dabar rekomenduojame keisti pacientui renkantis protezavimą ant implantų. Protezavimas ant implantų leidžia išsaugoti sveikus dantis, o prarastus dantis atkurti įsriegiant dirbtinį šaknies pakaitalą – implantą ir suformuoti danties karūnėlę  ar tiltą ant implantų.

Protezavimas išimamais dantų protezais

Šis metodas dažniausiai taikomas pacientams, kurie yra netekę visų dantų ar didesnio jų skaičiaus viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje. Tokiu atveju, gydytojas nuima individualų paciento viršutinio ir apatinio  (pagal situaciją kurio nors vieno iš žandikaulių) atspaudą pagal kurį laboratorijoje bus modeliuojami ir gaminami plokšteliniai dantų protezai. Plokšteliniai protezai ar tiesiog plokštelės gaminamos iš lengvo, plono ir lankstaus plastiko, kurio dėka pacientui lengviau prisitaikyti prie protezų.

Estetinis protezavimas

Daugiau apie protezavimą…